AGRAF
  
Opis Certyfikaty i wyróżnienia Zalety Narzędzia i funkcje Broszury i instrukcje Filmy Specyfikacja Oprogramowanie do pobrania

Oprogramowanie Workspace

Oprogramowanie Workspace

Prezentacja może być nieplanowana, jak w przypadku burzy mózgów lub formalna, jak plan lekcji w klasie czy propozycja biznesowa dla grupy inwestycyjnej, ale zawsze będzie atrakcyjna i aktualna.

Workspace umożliwia prowadzenie lekcji, spotkań czy szkoleń w sposób dynamiczny, komfortowy i intuicyjny. Można pracować na wcześniej przygotowanych materiałach nanosząc na bieżąco adnotacje lub tworzyć je podczas prowadzonych zajęć czy spotkań wg potrzeb. W każdej chwili możemy otworzyć dowolny dokument z komputera czy korzystać z Internetu zapisując niezbędne fragmenty czy linki w prezentacji. Dzięki temu na tablicy możemy pracować w Power Point, Prezi, Workspace lub w innych programach, których nie sposób tutaj wymienić.

Workspace ma bogatą bazę narzędzi zebraną w postaci edytowalnego paska .

Umożliwia to każdemu użytkownikowi na skonfigurowanie paska narzędzi odpowiednio do jego potrzeb (wybranie tylko tych funkcji, z których korzysta). Zwiększa to komfort pracy zwłaszcza w pierwszych chwilach korzystania z programu ponieważ na początek możemy wybrać tylko kilka najpotrzebniejszych funkcji, a w miarę coraz bieglejszego posługiwania się programem dodawania kolejnych.

Do najciekawszych funkcji należą:

MultiUser, dzięki któremu można pracować w kilka osób (maksymalnie do 9) na jednej wspólnej powierzchni tablicy lub podzielonej na 2, 4, 6 lub 9 części, do których możemy przyporządkować pisaki (na tablicy interaktywnej DualBoard) lub punkty dotykowe (na tablicy interaktywnej Touch Board Plus).

Warstwy umożliwiają tworzenie stron wielowarstwowych, a co z tym związane pokazywanie i ukrywanie poszczególnych warstw. Działanie jest analogiczne jak w przypadku pracy z rzutnikiem pisma). Pozwala to tworzyć atrakcyjne lekcje i prezentacje, które stopniowo odkrywamy przed uczestnikami.

Czy wiesz,
że na każdej stronie Workspace można wstawić 6 warstw.

Zrzut ekranu pozwala na wycinanie fragmentów dowolnych zdjęć, grafik czy stron internetowych co umożliwia wstawienie do prezentacji praktycznie dowolnych materiałów.

Nagrywanie i odtwarzanie odbywa się w formacie avi i może nagrywać tak obraz jak i dźwięk prowadzonej lekcji . Takie nagranie nie peszy prowadzącego ponieważ nagrywa tylko to co działo się na tablicy interaktywnej, a jednocześnie daje możliwość udostępnienia lekcji uczestnikom, przeanalizowania przeprowadzonej lekcji czy przekazania jej do oceny.

Czy wiesz,
że prezentację przygotowaną w Workspace możesz zapisać w formatach: IWB, PPT, BMP, JPG, GIF, TIFF, PNG, PDF, HTML.

Do elementów oprogramowania Workspace należą: Menadżer urządzeń, przeglądarka, Klawiatura ekranowa, Nagrywanie i odtwarzanie, Galeria, Programy narzędziowe i Preferencje.

Tworzenie lekcji (prezentacji) w Workspace.

Po włączeniu programu Workspace otwieramy nową stronę. Ta strona może być czysta np. biała. Możemy zmienić jej kolor na wybrany z całej palety barw. Możemy ustawić stronę z siatką czyli w linie lub w kratkę. Możemy też wybrać stronę z tzw. tłem w postaci obrazka (z zasobów programu lub własnych).

Na przygotowanej w ten sposób stronie zamieszczamy materiały, notatki, filmy itp. niezbędne do przygotowywanej lekcji. Do wykorzystania jest dużo różnorodnych funkcji . Wstawiamy także ćwiczenia i zadania dla uczniów.

W ten sam sposób przygotowujemy kolejne strony.

Listę wykreowanych stron można w każdym momencie obejrzeć, uporządkować czy usunąć wg potrzeb. Strony można też nazwać i dodać do nich notatki niewidoczne dla uczestników zajęć.

Lekcję możemy zapisać w różnych formatach.

Lekcję zapisaną w formacie GWB możemy w każdej chwili dowolnie edytować.

Czy wiesz, że bezpośrednio z menu programu Workspace możesz otworzyć dowolny program Office i pracować na nim jak na komputerze. Możesz także nanieść odręczne adnotacje bezpośrednio w pliku, a zostaną zapisane jako grafika.

Oprogramowanie Workspace może działać w jednym z trzech trybów pracy: trybie lekcji, adnotacji nad pulpitem i trybie Office.. Najefektywniejszym i najczęściej wykorzystywanym jest tryb lekcji.

Dowiedz się więcej o trybie lekcji, adnotacji nad pulpitem oraz trybie office.   Więcej ...

TRYB LEKCJI - umożliwia przygotowanie i przeprowadzanie lekcji, prezentacji (np. na spotkaniu biznesowym). Korzystając z tego trybu możemy pisać, rysować, umieszczać zdjęcia, filmy wideo oraz pliki dźwiękowe na stronach programu Workspace. W ramach jednej lekcji (prezentacji) możemy stworzyć wiele stron a każda z nich będzie zawierała inne informacje, zdjęcia, rysunki, pliki wideo czy nagrania dźwiękowe. Dodatkowo możemy korzystać linijek, ekierek, kątomierzy, kurtyn, latarek, kolorowych zakreślaczy, stempli, tablicy znaków matematycznych, rozpoznawania pisma, rozpoznawania zapisów matematycznych oraz rozpozanawania figur geometrycznych czy zrzutów ekranów.

TRYB ADNOTACJI NAD PULPITEM - tryb ten pozwala na dodawanie adnotacji na dowolnej aplikacji z którą pracujemy w tym również plikach wideo oraz stronach interentowych zawierających animacje.

TRYB OFFICE - pozwala na bezpośrednią współpracę z aplikacjami takimi jak: PowerPoint, Microsoft Word i Excel. Adnotacje umieszczone za pomocą tego trybu umieszczane są bezpośrednio na slajdzie, dokumencie lub arkuszu kalkulacyjnym i stają się częścią macierzystego pliku aplikacji. Korzystając z tej opcji wszystkie uwagi które naniesimy do Worda, Excela czy Power Pointa będą mogły być odczytane przez osoby które nie korzystają z oprogramowania Workspace.   Zwiń ...

Czy wiesz,
że program Workspace jest na wszystkie systkie Systemy operacyjen: Windows, MAC i Linux.

Oprogramowanie Workspace świetnie integruje się z systemem Windows Mac i Linux pozwalając, podobnie jak przy pracy myszką, na pełną kontrolę nad dowolną aplikacją a jednocześnie na nanoszenie własnych uwag w postaci rysunków i tekstu na osobnej warstwie bez konieczności ingerowania w oryginał. Zastosowanie tego oprogramowania do współpracy komputera z tablicą i/lub tabletem usprawnia prowadzenie zajęć, wpływa na zwiększenie zaangażowania uczestników, a co najważniejsze osiąganie lepszych wyników w nauce.Filmy instruktażowe

Wszystkich użytkowników i sympatyków systemu interaktywnego zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów szkoleniowych "Ucz się z nami! małymi krokami" pokazujących funkcjonalność oprogramowania Workspace.

Zobacz także:

Tablica DualBoard

Tablica Touch Board

Tablice interkatywne LCD

Tablety interkatywne

Piloty do odpowiedzi